REGION 2B

BASEBALL

First Team

Pitchers

T.R. Williams, Page County

Jay Nesson, George Mason

Jackson Taylor, Clarke County

Catcher

Tristan Gordon, Page County

First Base

T.R. Williams, Page County

Second Base

Aric Gutt, Stuarts Draft

Third Base

Mike Edwards, Clarke County

Shortstop

Colby Childs, Clarke County

Outfielders

Blake Holden, Buffalo Gap

Jack Taylor, Clarke County

Cameron Harmon, Strasburg

Dylan Atkins, Luray

Designated Hitter

Noah Campbell, Buffalo Gap

Utility

Sam Shifflett, Central

Second Team

Pitchers

Chase Combs, Page County

Jacob Matheney, Buffalo Gap

Sam Shifflett, Central

Catcher

Eamon Juday, Clarke County

First Base

William Graves, Madison County

Second Base

Danny Lyman, Clarke County

Third Base

Bryce Norman, Wilson Memorial

Shortstop

Noah Hammer, Page County

Outfielders

Ty Hevener, Wilson Memorial

Dalton Jefferson, East Rockingham

Aaron Henshaw, Madison County

Chase Hart, Strasburg

Designated Hitter

Connor Houser, Madison County

Utility

Caleb Hilliard, Page County

Player of the Year

T.R. Williams, Page County

Coach of the Year

Josh Podgorski, Stuarts Draft

BOYS SOCCER

First Team

Forwards

Zorhan Boston, George Mason

Marcos Sasia, R.E. Lee

Alex Kryazhev, George Mason

Yasin Shams, George MAson

Thomas Otteni, R.E. Lee

Midfielders

Declan Quill, George Mason

Kyle Stenzel, R.E. Lee

Nick Wells, George Mason

Cooper Yurish, R.E. Lee

Henry Brorsen, George Mason

Defenders

Miles Lankford, George Mason

Lucas Gaines, R.E. Lee

Isaiah Knopp, R.E. Lee

Hunter Broxson, George Mason

Cody Sowers, Clarke County

Goalkeeper

Cullen Wallace, R.E. Lee

Second Team

Forwards

Justin Toone, Clarke County

Landon Shockey, Central

Will Parrott, Wilson Memorial

Jared Melini, Page County

Gabe LaGrua, Wilson Memorial

Midfielders

Jose Martinez, Central

Joseph Chung, Madison County

Franny Rivas-Ruiz, Wilson Memorial

Zachary Shuff, East Rockingham

Ethan Stanley, Wilson Memorial

Defenders

Dylan Summitt, Central

Landen Elliott, Strasburg

Quinn Anderson, R.E. Lee

Lucas Gaines, R.E. Lee

Garret Mongold, Wilson Memorial

Player of the Year

Declan Quill, George Mason

GIRLS SOCCER

First Team

Forwards

Keagan Bragg, Clarke County

Allison Quick, Stuarts Draft

Jordan Bowersox, Wilson Memorial

Emma Rollins, George Mason

Emily Weakley, Luray

Midfielders

Maddie LaCroix, George Mason

Hannah Chatterton, Stuarts Draft

Maura Mann, George Mason

Kendall Piller, Wilson Memorial

Makenna Santinga, Madison County

Defenders

Julia Rosenberger, George Mason

Maggie Sorrells, Stuarts Draft

Carrie Garvey, Wilson Memorial

Gracie Foltz, Central

Anna Williamson, George Mason

Goalkeeper

Kendall Herbaugh, Central

Second Team

Forwards

Sterlyn Woodward, Madison County

Coraida Icabalceta, George Mason

Hannah Dellinger, Central

Jadelyn Talley, Stuarts Draft

Allie Weakley, Luray

Midfielders

Lily Dodson, Madison County

Morgan Mrizek, Strasburg

Ella Thomasson, Wilson Memorial

Shelby Slayton, Wilson Memorial

Lyndsey Harris, Stuarts Draft

Defenders

Olivia Young, Madison County

Allison Sipe, Clarke County

Maddie Renner, Stuarts Draft

Imani Hankinson, R.E. Lee

Savannah McCarthy, Stuarts Draft

Goalkeeper

Emma Gallaugher, Stuarts Draft

Player of the Year

Maddie LaCroix, George Mason

SOFTBALL

First Team

Pitchers

Sabrina Foltz, Page County

Emily Seale, Madison County

Jessica McDonaldson, East Rockingham

Catcher

Alex Mantz, Central Woodstock

First Base

Samantha Hensley, East Rockingham

Second Base

Bailey Smith, Madison County

Third Base

Maddie Gordon, Page County

Shortstop

LeAnna Rankin, Wilson Memorial

Designated Player/Flex

Samantha Spradlin, Buffalo Gap

Outfielders

Brooklynn Fridley, Page County

Chloe Burton, Central

Sophie Adams, Madison County

Alyssa Hoggatt, Clarke County

Utility

Kaitlyn Capps, Strasburg

Second Team

Pitchers

Logyn Estes, Madison County

Natalie Hott, Strasburg

Jaya Diggs-Hagwood, Wilson Memorial

Catcher

Hadley May, Stuarts Draft

First Base

Kaylan Boone, Madison County

Second Base

Lillian Campbell, Stuarts Draft

Third Base

Cassie Smith, Madison County

Shortstop

Madi Foltz, Strasburg

Designated Player/Flex

Ellie Taylor, Clarke County

Outfielders

Morgan Clark, Madison County

Korinne Baska, Wilson Memorial

Emily McComas, Buffalo Gap

Makayla Napier, Stuarts Draft

Utility

Chelsey McClung, Luray

Player of the Year

Sabrina Foltz, Page County

Coach of the Year

Alan Knight, Page County

(0) comments

Welcome to the discussion.

Keep it Clean. Please avoid obscene, vulgar, lewd, racist or sexually-oriented language.
PLEASE TURN OFF YOUR CAPS LOCK.
Don't Threaten. Threats of harming another person will not be tolerated.
Be Truthful. Don't knowingly lie about anyone or anything.
Be Nice. No racism, sexism or any sort of -ism that is degrading to another person.
Be Proactive. Use the 'Report' link on each comment to let us know of abusive posts.
Share with Us. We'd love to hear eyewitness accounts, the history behind an article.